Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 12.11.2016 16:49:10 

Z FARMY ZVÍŘAT

POPIS PLEMENE

                                                                                               

                                    

                         POPIS PLEMENE

                         

BICHON HAVANAIS – HAVANSKÝ BIŠONEK – HAVANSKÝ PSÍK

Toto plemeno patří do 9 skupiny FCI – společenští psi

Jeho kořeny sahají až do doby renesance. V tuto dobu byli velmi módním plemenem po celé Evropě pro svoji roztomilost a schopnost naučit se mnoho her a předvádět cirkusové kousky. Říká se, ľe plemeno vzniklo na Kubě v přístavu Havana, kam je dovezli španělští námořníci. Na jeho vzniku se pravděpodobně podílel pudl, vodní španěl a maltézský psík.

Havanský psík se v současné době chová v celé Evropě. V ČR se narodil první vrh v roce 1993 po rodičích importovaných z Německa. Dále byli do České republiky dovezeni psi ze Slovenska, postupně dále z Německa, Maďarska, Finska a Holandska.

Chov havanských psíků je v České republice na velmi vysoké úrovni a ČR se může chlubit několika tituly evropského i světového vítěze.

Havanský psík je velmi společenský a inteligentní psík s jemnou hedvábnou srstí v různých barevných variantách od čistě bílé po černou, či libovolné kombinace těchto barev. Jeho váha se pohybuje mezi 3 – 6 kg, kohoutková výška 21 až 27 cm. Jeho srst musí být dlouhá hedvábná, ideál – vlasová srst bohatě pokrývající celé tělo, hladká, rovná.

Výstavním jedincům se tvoří pěšinka od stopu ke kořeni ocasu. K dosažení kvalitní a dlouhé srsti je nutná dlouhodobá péče a používání kvalitních hřebenů, kartáčů a psí kosmetiky.

Psa, který nechodí na výstavy je možno i ostříhat. Havanský psík ostříhaný na westíka je krásný a originální. Je vhodný k dětem, starším a osamělým lidem, do bytu i domku se zahrádkou.

                                    

 

                            

TOPlist